עדכון לעובדים

Wednesday 2 כJun, 2010

לבלוג המלא “בידיים שלנו”

השבוע הגשנו לביה”ד בקשה, להורות להנהלת ש.ל.ה לחדול לאלתר מהפרת צו ביה”ד האוסר עליה להרע את תנאי עבודתם ושכרם של העובדים המתארגנים.  הבקשה מתייחסת להרעת התנאים החד צדדית והחמורה שנוקטת ההנהלה בחצי השנה האחרונה ,אשר באה לידי ביטוי בהורדת אחוזי התגמול למטפלים ובפגיעה הנוספת של אי תגמול על מטופלים שלא הופיעו.
כעובדי החברה, אנו מצטערים על כך שההנהלה בחרה לפגוע בשכרנו בצורה כה חמורה ובכך להפר את צווי ביה”ד ברגל גסה. אנו מצטערים על כך שהנהלת החברה בה אנו עובדים, לא מצאה לנכון במשך חצי שנה של שיחות מו”מ, לסיים את הגזל הנמשך הזה בצורה הגונה שמכבדת אותנו העובדים ואת עצמה. אנו מקווים שהתערבותו של ביה”ד תשים קץ למה שההנהלה הייתה צריכה לעשות כבר מזמן. עוד אנו מקווים, כי ההסתדרות תצטרף אלינו בבקשה זו, למענם של כל העובדים בחברה.

ביום ראשון הקרוב ה-6.6 בשעה 11.00 יתקיים דיון נוסף בביה”ד האזורי לעבודה. כולם מוזמנים להגיע לביה”ד ברחוב שוקן 25 ולהיות נוכחים בדיון.
בדיון זה, צפויים להחקר על ידינו העדים מטעם ההנהלה ומטעם ההסתדרות.

  • הנהלת ש.ל.ה וההסתדרות, הגישו לאחרונה לביה”ד הארצי בקשת רשות לערעור על החלטות ביה”ד האזורי. ההנהלה ערערה על החלטת ביה”ד מה-9.5 שלא לחזור בו מההחלטה שנתן בהסכם השהיית השביתה בדבר החובה לנהל איתנו מו”מ. ההסתדרות, בבקשה תמוהה, שלא לומר הזויה, בקשה לערער על החלטה שמעולם לא נתנה ע”י ביה”ד,בדבר חובת ההנהלה לנהל מו”מ קיבוצי עם כוח לעובדים. ההסתדרות בקשה גם לערער על החלטת ביה”ד האזורי שלא להעביר את הדיון בתיק לביה”ד הארצי כפי שהיא בקשה בדיון האחרון. אנו הגשנו את תשובתנו לבקשות הללו ונעדכן אתכם בהחלטת ביה”ד הארצי בעניין.
  • השבוע, סיים את עבודתו בש.ל.ה חבר הנהגת האיגוד היקר והמופלא דני בילינסון. דני, אשר עוזב מסיבות אישיות, ביקש להעביר לכולנו כמה מילות פרידה:

תודה רבה על הדרך המשותפת
על החזון, על האומץ, על הביחד
התרוממות הרוח, הראיה למרחק

אני עוזב את עבודתי בכללית אחרי 3.5 שנים
עצוב ושמח סיום
זה טוב
הרבה אהבה, דני בילינסון

אני רוצה להודות בשם כולנו לדני, האיש הגדול עם הנשמה הענקית, שעם השכל הישר שלו, החשיבה המקורית והיצירתית, הכושר האירגוני ובעיקר עם שפע האהבה שהוא מעתיר בנדיבות אין קץ על כל הסובבים, תרם תרומה משמעותית בכמה מהצמתים היותר משמעותיים של ההתארגנות שלנו. על תרומתו אפשר למנות בין השאר את ליווי הקמת סניפי השפלה, הובלת פעילות השטח בזמן השביתה וחברותו בצוות מו”מ בתחילת דרכו.

אני רוצה גם לאחל בהצלחה בשם כולנו למיכל יצחקוב, שתמלא את מקומו של דני כנציגה לאסיפה הכללית של “כוח לעובדים” וזאת מאחר ועפ”י מספר הקולות שקיבלה בבחירות, היא הבאה בתור בהתאם לתקנון כוח לעובדים.
מיכל עובדת כמעסה במרפאת דרור בראשון לציון. היא הובילה את הקמת הסניף בשפלה צפון בחום, בחוכמה ובנחישות האופיינים לה וממשיכה לתרום כל הזמן בעבודת ועדת התאום.

המשך שבוע נפלא
יעל קונש – יו”ר האיגוד, חברי ההנהגה וועדת התאום

אפשרות התגובות סגורה.