אודות האיגוד

.

האיגוד קם על מנת לשפר את תנאי העסקתם ושכרם של כלל העובדים והעובדות ב”כללית רפואה משלימה”.

עובדי “כללית רפואה משלימה” מתחלקים ל-3 סקטורים עיקריים: מטפלים/ות, רופאים/ות וצוות משרד.

עובדות צוות המשרד משתכרות ברובן שכר מינימום לשעה ומסתמכות על בונוסים למיניהם כדי “לגמור את החודש”.

המטפלים/ות והרופאים/ות מקבלים שכר על פי תפוקה – משמע: אין שכר בסיס. הגיע מטופל? קיבלת תשלום. לא הגיע? לא קיבלת. בנוסף, אין תשלום על נסיעות, ימי חג, ימי מחלה, אין אפשרות לקחת יום חופש בתשלום, אין תוספת ותק ועוד.

בשיטת תשלום זו אין שום אפשרות לדעת מה תהיה המשכורת החודשית. ירידה בכמות המטופלים, כמו למשל בתקופת החגים, אז גם יש ימי עבודה ש”נופלים” על חג ולא משולמים, יכולה להתבטא בהפסד של מאות שקלים במשכורת החודשית.

יתרה מזאת, החוזה עליו חתומים הרופאים והמטפלים קובע אחוזי תגמול בלבד על כל טיפול, כשההנהלה אינה מתחייבת לבסיס תגמול קבוע ויציב ואף מקצצת בו כדי לממן מבצעי הנחה למטופלים. כלומר- ההנחה ניתנת על חשבון המטפל! מבצעים אלה ידועים כ”מבצעי קופונים” ורק מטפלי שיאצו, עיסוי ורפלקסולוגיה נושאים בהם. הפגיעה בהכנסתם החודשית עקב מבצעים אלו, יכולה להגיע לכדי 30% ויותר.

פניות שנעשו להנהלה ע”י עובדים לאורך השנים, בבקשה לשיפור בתנאי השכר, לא נענו. לעובדים ניתנה הברירה – להישאר בתנאים הקיימים או להתפטר.

התחושה ש”אי אפשר יותר” גרמה בסופו של דבר לאחת העובדות לעשות מעשה, והיא יצרה קשר עם “כוח לעובדים”. מאז החלה ההתארגנות לקרום עור וגידים: בתחילה, נאספו חתימות עובדים על מנת ליצור בסיס חזק לאיגוד. לאחר מספר חודשים, יצאה הצהרה על הקמת האיגוד במכתב להנהלה וכעת האיגוד נמצא בראשיתו של תהליך משא ומתן.